DM BZ WBK obniżył cenę docelową ZE PAK, podtrzymał rekomendację "kupuj"

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

13.06. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 4 czerwca, obniżyli cenę docelową akcji ZE PAK o 22 proc., do 18,9 zł i podtrzymali dla nich rekomendację "kupuj".

W dniu wydania raportu kurs akcji ZE PAK wynosił 9,86 zł.

Analitycy DM BZ WBK zwracają uwagę, że ceny elektryczności w Polsce wzrosły do poziomu ponad 300 zł/MWh, oferując bardzo sprzyjające warunki dla marży spółek pracujących na węglu brunatnym.

"Uważamy jednak, że ZE PAK być może nieodpowiednio zabezpieczył się przed cenami certyfikatów CO2 na rok 2018, w wyniku czego jego zysk EBITDA w roku finansowym 2018 może spaść poniżej naszych wcześniejszych szacunków. Ponadto spadek rocznej produkcji węgla brunatnego oraz wysoki poziom utrzymujących się kosztów wydobycia prawdopodobnie również wywrą negatywny wpływ na wyniki spółki" - napisano w raporcie.

"Mimo wszystko jednak profil generowania gotówki spółki pozostaje stabilny i spodziewamy się, że będzie ona w stanie utrzymać roczną dywidendę na akcję na poziomie 1,20 zł (co oznacza stopę dywidendy na poziomie 12 proc.) przez wiele lat" - dodali analitycy.

DM BZ WBK wskazuje, że ZE PAK to najtańsza spółka energetyczna na świecie, która jednocześnie generuje coroczne pozytywne przepływy gotówkowe i oferuje dwucyfrową stopę dywidendy, co analitycy uważają za znaczącą anomalię inwestycyjną.

"Obniżenie naszych założeń finansowych obniża naszą wycenę spółki ZE PAK metodą DCF o 21 proc. do poziomu 16,40 zł na akcję. Wycena porównawcza na lata 2018-20 wynosi 24,80 zł na akcję (spadek o 24 proc.)" - napisali analitycy.

Autorem rekomendacji jest Paweł Puchalski. Jej pierwsze rozpowszechnienie nastąpiło 4 czerwca o godzinie 8.40.

Depesza PAP jest skrótem rekomendacji DM BZ WBK. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

pr/ ana/