Akademia Giełdowa - 6 wykładów I edycji

Akademia Giełdowa - jeśli nie wiesz jak zacząć inwestować, prezentujemy poniżej krótki kurs podstaw GPW, rynku,
analizy technicznej i fundamentalnej. Konkretnie i na temat - nagrania webinarów prowadzonych przez praktyków z DM mBanku.

I. Giełda - inwestycje: czym jest giełda, dom maklerski, po co powstały giełdy, czym handluje się na giełdzie i w jaki sposób.

 

II. Proces inwestycyjny - inwestycje jako proces, etapy stawania się inwestorem, problemy do rozwiązania, kwestie umiejętności i emocji, zarządzania pozycją i sobą.

 

 

III. Analiza fundamentalna w praktyce - sprawny przegląd mierników analitycznych, opracowań i miejsc gdzie szukać przetworzonej informacji o standingu, rekomendacjach i potencjale inwestycyjnym spółek giełdowych.

 

 

IV. Podstawy analizy technicznej - mityczna i magiczna Analiza Techniczna. Szybki katalog podstawowych pojęć, praktyka w zbliżeniu i gotowe opracowania DM mBanku w Serwisie Informacyjnym.

 

 

V. Praktyka analizy technicznej - GPW i światowe giełdy; cykliczny webinar p. Piotra Neidka - techniczne podejście do rynków inwestycyjnych, przegląd sytuacji na światowych parkietach i spółki z WIG20 w zbliżeniu. Cykliczny webinar - co poniedziałek o 13 - https://www.mforex.pl/szkolenia-wszystkie/

 

VI. Giełdy zagraniczne w DM mBanku -  szósty webinar Akademii poświęcony ofercie rynków zagranicznych dostępnych w Domu Maklerskim mBanku. NYSE, NASDAQ, LSE, DB i GPW - 4 kraje, 5 giełd i 1 rachunek w złotówkach. W co można zainwestować, jak to zrobić w systemie transakcyjnym, skąd brać notowania, informacje rynkowe i analizy.

 

Więcej analiz i edukacji - kanał YT DM mBanku.