Porozmawiajmy o ETF-ach - Wisdomtree Industrial Metals

Wraz z ustępującą pandemią światowa gospodarka odbija. Obrazują to kolejne dane makroekonomiczne, a także prognozy na przyszłe kwartały. Dodatkowo w życie wchodzą wielomiliardowe pakiety rządowe mające na celu rozwój infrastruktury, a także pobudzenie popytu. Wszystko to sprawia, że fabryki i huty na całym świecie potrzebują coraz więcej materiałów, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na swoje produkty. Tylko na przestrzeni ostatniego roku ceny metali przemysłowych rosły o ponad 30%. Aby uzyskać ekspozycję na ten rynek nie trzeba korzystać z kontraktów terminowych na poszczególne surowce, można skorzystać z funduszu oferowanego przez Biuro maklerskie mBanku.

 

Wisdomtree Industrial Metals (AIGI LN)

 

Fundusz WisdomTree Industrial Metals ma na celu umożliwienie inwestorom uzyskanie w stosunkowo łatwy sposób ekspozycji na koszyk surowców przemysłowych. W tym celu fundusz stara się odwzorować ruchy subindeksu Bloomberg Industrial Metals. WisdomTree Industrial Metals dokonuje swoich inwestycji za pośrednictwem kontraktów terminowych na miedź, aluminium, nikiel i cynk. Aktualnie fundusz posiada aktywa pod zarządzaniem w wysokości $550 mln.

 

Według emitenta inwestowanie w fundusz wiąże się z ryzykiem na poziomie 4 w 7 stopniowej skali (czym wyższa liczba tym większe ryzyko). Ryzyko oszacowano na podstawie historycznych danych. Wskaźnik ryzyka przedstawiono z założeniem trzymania produktu przez okres 3 lat. Emitent funduszu zwraca również uwagę na ryzyko walutowe.

 

Produkt przeznaczony jest dla początkujących inwestorów detalicznych, którzy:

 

mogą pokryć stratę kapitału, nie dążą do jego ochrony i nie szukają gwarancji kapitału;

mają wiedzę lub doświadczenie w zakresie inwestowania w podobne produkty

szukają produktu oferującego ekspozycję wyników aktywów podstawowych oraz posiadają odpowiedni horyzont inwestycyjny.