Slack na NYSE 20 czerwca

Analizy i Rynek / Edukacja / Co nowego?

Slack Technologies Inc. - działająca w chmurze internetowej programistyczna platforma komunikacyjna, zadebiutowała na czwartek, 20 czerwca, na NYSE.

Wprowadzenie na NYSE odbyło się w nieczęstym trybie Direct Listing - bezpośredniej oferty sprzedaży akcji na rynku wtórnym, bez akcji nowej emisji obejmowanej przed notowaniami, bez okresu zakazu sprzedaży przez właścicieli, bez typowych dla IPO gwarantów emisji i firm inwestycyjnych stabilizujących kurs. 

Podobne rozwiązanie zastosował rok temu Spotify. Intencją DL są oszczędności emitenta na pośrednikach i dopuszczenie od początku notowań szerszego grona uczestników rynku - mniejszych firm inwestycyjnych i inwestorów detalicznych, zagrożeniem nieprzewidywalna zmienność cen i płynność, zależna od sprzedających. 

Więcej o IPO Slack na stronie Yahoo Finance.

Śledzimy na bieżąco gorący sezon ofert IPO na giełdach amerykański i od końca marca do naszej oferty dołączyliśmy wszystkie ważne debiuty:

Chewy - 14.06
Fiverr - 13.06
CrowdStrike - 12.06
Luckin Coffee - 17.05
Uber - 10.05
Beyond Meat - 2.05
Zoom Video - 18.04
Pinterest - 18.04
Lyft - 29.03
Levi Strauss - 21.03

Ponad 2300 innych akcji i ETF z NYSE, NASDAQ, LSE i Deutsche Börse jest dostępnych dla każdego posiadacza rachunku w BM mBanku i użytkownika usługi eMakler w ramach normalnej funkcjonalności rachunków.

Szersza informacja o dostępnych w BM akcjach zagranicznych i możliwości składania zleceń w USD, EUR, GBP i PLN (w ramach rachunków w BM mBanku).

Opracowania analityczne BM mBanku o spółkach zagranicznych - tutaj. Kontakt bezpośredni: mbm@mbank.pl i 22 697 4949.