MON: Rozmowy ministrów obrony Polski i Niemiec (komunikat)

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

14.08. Warszawa - MON informuje:

W piątek 16 sierpnia w Berlinie Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej spotka się z Annegret Kramp-Karrenbauer, Federalną Minister Obrony. Szef MON będzie pierwszym zagranicznym gościem nowo zaprzysiężonej szefowej niemieckiego resortu obrony.

W trakcie rozmów ministrowie poruszą m.in. sytuację bezpieczeństwa w regionie oraz działania mające na celu wzmocnienie wschodniej flanki NATO, w tym rolę Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód w sojuszniczym łańcuchu dowodzenia. Omówią również aktualnie realizowane polsko-niemieckie projekty dwustronne oraz możliwości intensyfikacji współpracy wojskowo-technicznej. Odniosą się ponadto do unijnych inicjatyw mających na celu poprawę europejskich zdolności obronnych.

Po rozmowach, ok. godz. 11 przewidziano spotkanie ministra M. Błaszczaka z mediami. Bliższych informacji w sprawie wizyty ministra udziela Dagmara Jarosławska, CO MON tel. +48 601 388 988.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ plp/ mam/