Immofinanz sprzedaje spółce Echo Investment cztery budynki i działkę w ramach kompleksu Empark (opis)

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

14.08. Warszawa (PAP) - Immofinanz podpisał z Echo Investment umowę sprzedaży czterech budynków i działki w ramach kompleksu Empark na warszawskim Mokotowie - poinformowała spółka w komunikacie. Uzgodniona wartość transakcji to 48,9 mln euro.

Immofinanz podał, że opracował dla swojego kompleksu biurowego Empark o łącznej powierzchni najmu 117.000 m kw. koncepcję, mającą na celu "zaspokojenie rosnącego popytu" na nieruchomości mieszkaniowe na terenie Służewca Przemysłowego.

Spółka - jak podano - planuje skoncentrować się na zarządzaniu czterema budynkami biurowymi Emparku, które pozostaną w jego portfelu (63.500 m kw. powierzchni najmu), a część przeznaczona na przyszłe mieszkania ma być sprzedana Echo Investment.

Obie spółki podpisały w środę umowę zakupu czterech istniejących budynków oraz dostępnej działki. Zamknięcie transakcji ma nastąpić w dwóch etapach. Jak podano, najprawdopodobniej w 2020 roku i 2021 roku.

"Uzgodniona wartość transakcji wynosi 48,9 mln euro i dotyczy przyszłej, zatwierdzonej powierzchni użytkowej" - podano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ gor/