Ipopema Securities obniżyła wartość godziwą akcji Alior Banku do 55 zł, utrzymała rekomendację kupuj

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

14.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 8 sierpnia, obniżyli wartość godziwą akcji Alior Banku do 55 zł z 81,25 zł, utrzymując rekomendację kupuj.

W środę o godz. 16.10 akcje banku kosztowały na GPW 42,8 zł.

"Wyższe rezerwy, szczególnie w segmencie korporacyjnym, i nieco niższe prognozy przychodów doprowadziły nas do obniżenia naszych oczekiwań dotyczących zysków netto o 41 proc. dla 2019 i 29 proc. dla 2020. Uważamy jednak, że ostatni znaczny spadek ceny akcji jest nieco zbyt głęboki, ponieważ pozycja kapitałowa banku pozostaje stabilna i nie widzimy ryzyka emisji akcji, co mogło być oczekiwane przez rynek jako możliwy scenariusz, gdyby pogłębiły się problemy z jakością kredytów. Uważamy, że oczekiwany zwrot z kapitału wynoszący około 9,4 proc. uzasadnia wskaźnik C/WK co najmniej 1,0; zatem obecne dyskonto do wartości księgowej implikuje solidny potencjał wzrostu o 22 proc." - napisano.

"Zgodnie z oczekiwaniami wyniki Alior Banku w drugim kwartale okazały się bardzo słabe ze względu na wyjątkowo wysokie koszty ryzyka w segmencie korporacyjnym. Jednak naszym zdaniem większe znaczenie ma nadwyżka kapitałowa banku ponad minimalne wymogi, która poprawiła się w II kw. o 250 mln zł kw./kw. To znacznie zmniejszyło ryzyko emisji akcji lub ograniczenia wzrostu akcji kredytowej" - dodano.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu, którego autorem jest Łukasz Jańczak, nastąpiło 8 sierpnia o godzinie 8.01.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami. (PAP Biznes)

epo/ gor/