Braster ma umowę dot. dystrybucji urządzenia Braster Pro w Wielkiej Brytanii

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

14.08. Warszawa (PAP) - Braster podpisał z brytyjską firmą Griffiths&Nielsen umowę współpracy w zakresie sprzedaży i dystrybucji urządzenia Braster Pro na rynku brytyjskim - poinformowała spółka w komunikacie. Sprzedaż ma ruszyć w pierwszej połowie 2020 roku po dopełnieniu formalności rejestracyjnych na tamtejszym rynku.

"Urządzenie sprzedawane będzie w modelu biznesowym skierowanym do środowiska medycznego i kładącym nacisk na sprzedaż wysoko marżowych badań" - podano w komunikacie.

Umowa określa progi sprzedażowe wyznaczone do osiągnięcia przez dystrybutora w Wielkiej Brytanii. Jak podano, plan zakłada sprzedaż urządzeń w pierwszym roku sprzedaży na poziomie 400 tys. GBP, a w trzecim roku sprzedaży na poziomie 1,6 mln GBP.

Griffiths&Nielsen zajmuje się m.in. produkcją wyrobów medycznych oraz zarządzaniem odpadami klinicznymi na terenie Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z zapisami umowy, dystrybutor będzie odpowiedzialny za dokonanie rejestracji urządzenia Braster na terytorium Wielkiej Brytanii oraz poniesie koszty z tym związane. Umowa nakłada także na dystrybutora odpowiedzialność za działania marketingowe i public relations. (PAP Biznes)

sar/ gor/