Getin nie pozyskał inwestora finansowego, przygotowuje strategię odbudowy dochodowości

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

14.08. Warszawa (PAP) - Getin Noble Bank zakończył działania mające na celu pozyskanie inwestora finansowego, bankowi nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu jego dokapitalizowanie. Bank przygotowuje strategię działania zakładającą wzmocnienie pozycji kapitałowej i osiągnięcie krajowych norm regulacyjnych poprzez trwałą odbudowę dochodowości - poinformował Getin w komunikacie.

"(...) otrzymał w dniu dzisiejszym informacje od doradcy inwestycyjnego reprezentującego Bank w procesie pozyskiwania inwestora finansowego, iż w ramach prowadzonych rozmów z wybranymi funduszami typu private equity w związku ze złożonymi przez nie niewiążącymi ofertami (...) nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu dokapitalizowanie banku" - napisano w komunikacie.

"Ponadto bank informuje, że otrzymał w dniu dzisiejszym oświadczenie głównego akcjonariusza banku - pana dr Leszka Czarneckiego o tym, iż nie zamierza kontynuować rozmów w oparciu o oferty w związku z tym, iż nie udało się ostatecznie ustalić warunków finansowych transakcji" - dodano.

Bank podał, że nie wyklucza możliwości podjęcia w przyszłości działań w zakresie pozyskania zewnętrznego kapitału.(PAP Biznes)

seb/ gor/