MSZ: Ambasador Mołdawii Iurie Bodrug uhonorowany odznaką Bene Merito (komunikat)

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

14.08. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Czaputowicz podziękował ambasadorowi Bodrugowi za działania na rzecz promocji polsko-mołdawskich relacji zarówno w wymiarze politycznym, jak i gospodarczo-samorządowym.

Ambasador Iurie Bodrug dwukrotnie pełnił misję dyplomatyczną w Polsce - za pierwszym razem jako radca w latach 2003-2006 r., a od 2009 r. jako ambasador Republiki Mołdawii w Polsce. W tym okresie działał na rzecz promocji współpracy polsko-mołdawskiej, zwłaszcza w obszarze kontaktów między polskimi a mołdawskimi samorządami. Zainicjował tworzenie konsulatów honorowych Mołdawii w Polsce. Dzięki jego działaniom polskie samorządy, podobnie jak polskie przedsiębiorstwa, stały się coraz bardziej widoczne w Mołdawii.

Honorowe odznaczenie Bene Merito - ustanowione w 2009 r. - przyznawane jest przez ministra spraw zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ skib/ mam/