Zakończenie procesu przyłączenia do PHN Chemobudowy-Kraków i Placu Grunwaldzkiego do końca '19

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

12.09. Warszawa (PAP) - Proces przyłączenia do Polskiego Holdingu Nieruchomości spółki Chemobudowa-Kraków i Centrum Biurowego Plac Grunwaldzki powinien zakończyć się do końca 2019 roku - poinformował w czwartek prezes Marcin Mazurek.

PHN podpisał w kwietniu porozumienie ze Skarbem Państwa ws. uzgodnienia zasad współpracy w celu możliwości objęcia przez Skarb Państwa akcji w ramach podwyższonego kapitału zakładowego PHN w drodze subskrypcji prywatnej w zamian za wkład niepieniężny w postaci należących do Skarbu Państwa akcji spółki Chemobudowa-Kraków i Centrum Biurowego Plac Grunwaldzki w Katowicach.

Strony zobowiązały się wówczas do przeprowadzenia wszelkich czynności niezbędnych do realizacji procesu do końca trzeciego kwartału 2019 roku.

"Jesteśmy w trakcie zaawansowanego procesu przyłączenia do grupy dwóch spółek - Chemobudowy-Kraków i Centrum Biurowego Plac Grunwaldzki" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prezes Marcin Mazurek.

"W związku z tym, że projekt wiąże się z szeregiem niezbędnych decyzji administracyjnych, prawdopodobnie nie skończymy go w tym kwartale tylko do końca następnego kwartału" - dodał. (PAP Biznes)

sar/ asa/