MSZ: 5. edycja polsko-kolumbijskiego programu dyplomacji sportowej (komunikat)

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

12.09. Warszawa - MSZ informuje:

Wiceminister Maciej Lang spotkał się w czwartek na Stadionie Legii Warszawa z uczestniczkami piątej edycji polsko-kolumbijskiego programu dyplomacji sportowej.

W tej edycji programu uczestniczy 11 uczennic z kolumbijskiego departamentu Arauca, trenujących siatkówkę. Podczas pobytu w Polsce biorą one udział w treningach w klubie AZS AWF oraz rozgrywają mecze towarzyskie z polskimi rówieśniczkami. Program wizyty przewiduje również zwiedzanie Warszawy, Łodzi i Krakowa.

- Sport jest szczególnie ważnym elementem życia, kształtującym siłę charakteru oraz rozwijającym dyscyplinę i pewność siebie - powiedział wiceminister Maciej Lang podczas spotkania z Kolumbijkami. - Uprawianie gier zespołowych jest nie tylko ćwiczeniem i rozrywką, ale umożliwia też nabywanie wartościowych cech, w tym pewności siebie, odwagi i odpowiedzialności - podkreślił.

Na podstawie dwustronnego porozumienia z 2015 r. Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i Kolumbii od pięciu lat realizują projekty dyplomacji sportowej skierowane do kolumbijskiej młodzieży pochodzącej z regionów najbardziej zagrożonych rekrutacją do partyzantki lub gangów narkotykowych. Dotychczas w ramach pięciu edycji programu Polskę odwiedziło 65 uczniów uprawiających różne dyscypliny sportu. Udział w treningach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów z Polski podnosi umiejętności uczestników programu w poszczególnych dyscyplinach sportu, umożliwiając jednocześnie nawiązanie kontaktów między rówieśnikami z obu krajów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ skib/ wus/