Ciech rozpoczyna przegląd opcji strategicznych dotyczących obszaru biznesowego Żywice

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

11.10. Warszawa (PAP) - Ciech rozpoczyna przegląd opcji strategicznych dotyczących obszaru biznesowego Żywice, funkcjonującego obecnie w ramach spółki bezpośrednio zależnej od emitenta Ciech Sarzyna - podał Ciech w komunikacie. Spółka rozważa wydzielenie obszaru biznesowego Żywice do odrębnej spółki.

Jak podano, celem rozpoczęcia przeglądu opcji strategicznych jest realizacja ogłoszonej w grudniu 2018 r. strategii grupy na lata 2019-2021, czyli "stworzenie efektywnego i w pełni zdywersyfikowanego holdingu chemicznego generującego długookresowo pozytywną wartość dla akcjonariuszy".

Ciech Sarzyna prowadzi działalność obejmującą dwa obszary biznesowe: obszar biznesowy Agro i obszar biznesowy Żywice, przy czym planowane jest wydzielenie obszaru biznesowego Żywice do odrębnej spółki.

Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w najbliższych tygodniach.

Z komunikatu wynika, że w procesie przeglądu opcji strategicznych zarząd postanowił podjąć współpracę z doradcą transakcyjnym, finansowym, prawnym i podatkowym.

"Zarząd zaznacza jednocześnie, że dotychczas nie podjął żadnych decyzji związanych z wyborem konkretnej opcji strategicznej i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości" - napisano. (PAP Biznes)

doa/ ana/