The Dust rozważa emisję akcji

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

11.10. Warszawa (PAP) - Producent gier The Dust rozważa możliwość zaoferowania trzem inwestorom akcji w podwyższonym kapitale zakładowym - podała spółka w komunikacie.

Firma poinformowała o wstępnych ustaleniach dotyczących dokapitalizowania, w którym miałoby uczestniczyć trzech inwestorów, zaangażowanych w rozwój spółki poprzez uczestnictwo w finansowaniu produkowanych przez The Dust gier.

"W związku z realizacją największej i najdroższej w historii The Dust gry, która będzie oparta na motywach 'Cyklu Inkwizytorskiego' Jacka Piekary, a także innych (mniejszych) produkcji zgodnych ze strategią rozwoju spółki, rozważa się przeprowadzenie procesu dokapitalizowania spółki" - napisano w komunikacie.

"Spółka i inwestorzy ustalili, że rozpatrzą rozwiązanie polegające na zaoferowaniu inwestorom przez spółkę akcji w podwyższonym kapitale zakładowym emitenta" - dodano.

Niezwłocznie po określeniu parametrów emisji spółka zamierza zaproponować akcjonariuszom podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego.

25 marca spółka podpisała umowę z pisarzem Jackiem Piekarą. Deweloper oraz pisarz stworzą wspólnie grę na motywach serii "Cykl Inkwizytorski". Wrocławskie studio zakupiło prawa do wyprodukowania gry na PC oraz konsole. Zamierza również stworzyć i dystrybuować grę na platformy mobilne. Przewiduje się, że będzie to pierwsza z serii gier. (PAP Biznes)

kuc/ osz/