Ipopema Securities rekomenduje "kupuj" AmRest

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

11.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 4 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla AmRestu od zalecenia "kupuj" i ustalili wartość godziwą jednej akcji tej spółki na 51,20 zł.

"Naszym zdaniem, model biznesowy AmRestu staje się coraz bardziej nastawiony na cyfryzację, co powinno przełożyć się na wzrost przychodów oraz poprawę efektywności operacyjnej, a w efekcie pozwolić obniżyć koszty działania restauracji. Ponadto oczekujemy, że AmRest w najbliższym czasie nie dokona kolejnych akwizycji i skupi się na integracji przejętych ostatnio sieci restauracji, co powinno spowodować wzrost rentowności spółki" - napisano w raporcie.

Analitycy oczekują, że AmRest poprzez swoje zaangażowanie w spółce Glovo (która ostatnio kupiła pizzaportal. pl), będzie rozwijał się w segmencie dostaw jedzenia.

"Na rynkach, na których Glovo nie jest obecne, AmRest będzie współpracował z lokalnymi partnerami, co powinno pozwolić poszerzyć bazę klientów i w rezultacie zwiększyć sprzedaż" - napisano w raporcie.

Ipopema Securities ocenia, że spółka poprawi swoją rentowność głównie za sprawą działalności w Europie Zachodniej.

"Po przejęciu SushiShop, które miało miejsce około rok temu sądzimy, że synergie wynikające z optymalizacji tego biznesu powinny się pojawić na początku 2020 roku" - napisano w raporcie.

Pierwsza publikacja raportu miała miejsce 4 października, o godzinie 08:02.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z zastrzeżeniami prawnymi.(PAP Biznes)

seb/ ana/