MSZ: dzień otwarty w MSZ z okazji Dnia Służby Zagranicznej (komunikat)

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

09.11. Warszawa - MSZ informuje:

Dzień otwarty w MSZ

16 listopada 1918 r. Józef Piłsudski rozesłał do przywódców państw świata depeszę informującą o powstaniu Państwa Polskiego. Tego dnia od 2009 r. obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej.

To szczególne święto w kalendarzu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a zarazem okazja do przybliżenia zainteresowanym historii polskiej Służby Zagranicznej, działań resortu na rzecz promocji Polski na świecie oraz charakterystyki pracy w Ministerstwie.

W tym roku tematem przewodnim obchodów Dnia Służby Zagranicznej będzie "2019 - rok ważnych rocznic". Zapraszamy na jedyny dzień w roku, kiedy Ministerstwo otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych poznaniem historii polskiej Służby Zagranicznej oraz codziennej praktyki dyplomatycznej. W dniu 16 listopada 2019 r. zwiedzający będą mogli zobaczyć budynki i pomieszczenia MSZ, w tym gabinet ministra, salę im. Jerzego Giedroycia czy Centrum Prasowe.

Tego dnia zaprezentowane zostaną ekspozycje tematyczne dotyczące polskiej polityki zagranicznej, służby zagranicznej oraz dokumenty dyplomatyczne, a dla najmłodszych zaplanowaliśmy kącik zabaw, warsztaty oraz atrakcje, które zabiorą dzieci w podróż po świecie. W tym roku, w związku z polską prezydencją w Procesie Berlińskim, który ma na celu integrację krajów Bałkanów Zachodnich z UE, zaprosiliśmy do udziału w Dniu Otwartym również ambasady krajów bałkańskich.

Podczas wydarzenia odbędzie się również pokaz filmu dokumentalnego "Paszporty Paragwaju" w reżyserii Roberta Kaczmarka prezentującego historię tzw. Grupy Ładosia (Grupy Berneńskiej).

Zgłoszenia:

Zwiedzanie budynków MSZ odbędzie się w dniu 16 listopada 2019 r. w godz. 10.00-19.00 (ostatnie wejście o godz. 18.00).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację pod adresem: https://dsz.konfeo.com/.

Rejestracja na pokaz filmu "Paszporty Paragwaju" znajduje się pod adresem: https://film-dsz.konfeo.com/.

Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ kkr/ pat/