Inpro nie dostało pozwolenia na użytkowanie siedmiu budynków w Gdyni

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

03.12. Warszawa (PAP) - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego w Gdyni odmówił spółce Inpro wydania pozwolenia na użytkowanie osiedla Azymut w Gdyni, składającego się z siedmiu budynków wielorodzinnych - podała spółka w komunikacie.

Wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie został złożony przez spółkę 10 października, a 12 listopada - na wezwanie urzędu - spółka uzupełniła dokumentację.

W ocenie organu, inwestor nie dołączył odpowiednich poświadczeń i dokumentów powykonawczych, co stanowiło podstawę odmownej decyzji.

Inpro podało, że prowadzi prace nad analizą prawną sprawy, która będzie podstawą do podjęcia decyzji o kolejnych krokach, tzn. czy zostanie złożone odwołanie od negatywnej decyzji czy też zostanie złożony ponowny wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Spółka ma 14 dni na złożenie odwołania.

Brak pozwolenia na użytkowanie oznacza brak możliwości wydania lokali nabywcom, co jest podstawą zaksięgowania przychodów z przedsięwzięcia w 2019 roku.

Inpro podało, że odmowna decyzja wpłynie na poziom przychodów i zysku netto spółki, jednak wyniki te nie powinny być niższe więcej niż o 10 proc. rdr.

"Jednocześnie biorąc pod uwagę wyniki pozostałych spółek z grupy w bieżącym roku, także wynik całej grupy kapitałowej nie powinien być w 2019 roku znacząco różny od wyniku za 2018 r." - podano w komunikacie.

Spółka podała, że jej celem jest jak najszybsze pozyskanie pozwolenia na użytkowanie osiedla i wydanie lokali nabywcom.

Inpro informowało w opublikowanym w listopadzie raporcie kwartalnym, że łącznie w ostatnim kwartale 2019 roku odda do użytkowania ponad 510 lokali, a w całym roku będzie to około 730 lokali. W 2018 roku grupa oddała do użytkowania łącznie 543 lokale. (PAP Biznes)

sar/ osz/