Perspektywy polskich poddostawców części aut do Niemiec nie są obiecujące - PIE

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

15.01. Warszawa (PAP) - Perspektywy polskich poddostawców części aut do Niemiec nie są obiecujące - napisał w materiale analitycznym Polski Instytut Ekonomiczny.

"Perspektywy polskich poddostawców części do niemieckich fabryk samochodów nie są obiecujące. Obserwowany już trzeci rok z rzędu spadek produkcji samochodów, to efekt malejącego zagranicznego popytu na tradycyjne niemieckie auta z silnikiem diesla. Biorąc pod uwagę fakt, iż administracja centralna wielu krajów przywiązuje coraz większą uwagę do elektromobilności, trend ten będzie kontynuowany" - napisano.

Analitycy PIE piszą, że to jeszcze wyraźniej podkreśla potrzebę strukturalnej transformacji przemysłu motoryzacyjnego w Niemczech, która - jak dotąd - zachodzi relatywnie wolno.

"Mniejszy popyt ze strony niemieckich fabryk przełoży się w dużym stopniu na pogorszenie sytuacji branży produkującej części motoryzacyjne. Do Niemiec bowiem trafia blisko 1/3 eksportowanych z Polski części i akcesoriów motoryzacyjnych" - napisano. (PAP Biznes)

map/ ana/