Orange Polska odczuwa wpływ epidemii koronawirusa na dostawy telefonów

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

13.02. Warszawa (PAP) - Epidemia koronawirusa w Chinach wpływa na opóźnienia dostaw telefonów do Orange Polska, ale w krótkim terminie firma nie spodziewa się z tego tytułu problemów - poinformował Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego.

"Widzimy już wpływ koronawirusa na dostawy bieżące od dostawców, których nie chciałbym wymieniać. Okazuje się, że w regionie Wuhan zlokalizowanych jest wiele fabryk komponentów wykorzystywanych przy produkcji telefonów komórkowych. Bieżące dostawy będą opóźnione lub opóźnione i w mniejszych ilościach" - powiedział Gaca podczas czwartkowej konferencji.

"Staraliśmy się to antycypować, więc nie jest to dla nas sytuacja krytyczna. Jeżeli miałaby potrwać kolejne dwa kwartały to pewnie wszyscy będziemy mieć problem z dostępnością (telefonów - PAP), natomiast w krótkim terminie nie sądzę byśmy mieli problemy. Mogą zdarzyć się selektywne niedostępności różnych modeli, w różnych kolorach lub z różną pojemnością, natomiast nie spodziewamy się, że będzie to masowa skala" - dodał.

Wiceprezes poinformował, że sytuacja nie ma wpływu na rentowność sprzedaży telefonów przez Orange Polska. (PAP Biznes)

kuc/ gor/