SELENA FM SA (2/2020) Utworzenie nowej spółki zależnej od Selena FM S.A.

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

14.02. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 2/2020

Zarząd Spółki Selena FM S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: "Spółka") informuje, że w dniu 13.02.2020 r.,

o czym Spółka - ze względu na różnicę stref czasowych - powzięła informację w dniu 14.02.2020 r., doszło

do rejestracji w rejestrze przedsiębiorstw prowadzonym przez Rejestr Handlowy w Guadalajarze spółki zależnej pod firmą Selena Mexico S.de R.L. de C.V. ("Spółka") z siedzibą w Guadalajarze (Republika Federalna Meksyku). Kapitał zakładowy Spółki wynosi: stały 10 tys. MXN i zmienny: 1,484.00 tyś. MXN (peso meksykańskie, co po przeliczeniu stanowi równowartość odpowiednio ok. 2,1 tys. PLN i ok. 312,2 tys. PLN, wg kursu średniego NBP z dnia 14.02.2020 1 MXN=0,2104 PLN) oraz w 95% objęty został przez Selena FM S.A. oraz w 5% przez Selena S.A., spółkę zależną Emitenta.

Spółka będzie prowadziła działalność handlową polegającą na sprzedaży produktów z oferty Grupy Selena

na terytorium Meksyku oraz państw graniczących.

Założenie spółki Selena Mexico S.de R.L. de C.V. na terenie Meksyku wpisuje się w założenia strategii Grupy Selena w zakresie wzmocnienia jej pozycji na terenie Ameryki Środkowej oraz Południowej. Grupa Selena dzięki utworzeniu nowej spółki zależnej zamierza dotrzeć do nowych użytkowników z szerokim zakresem swoich innowacyjnych rozwiązań z zakresu chemii budowalnej, które oferuje na innych rynkach.

Selena jest globalnym liderem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów piany montażowej dla budownictwa na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzą 33 spółki w 16 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko

się rozwijać - jest to firma innowacyjna, kreująca nowe rozwiązania, dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz