Amica zawiesi produkcję we Wronkach na dwa tygodnie od początku kwietnia

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

25.03. Warszawa (PAP) - Amica zawiesi produkcję w fabryce we Wronkach w dniach 1-14 kwietnia, ze względu m.in. na ograniczenia związane z epidemią COVID-19 oraz przewidywane perturbacje w ciągłości dostaw komponentów - podała spółka w komunikacie.

"Mając na uwadze ochronę zdrowia pracowników, obowiązujące zalecenia dotyczące organizacji pracy w zakładach pracy oraz wejście w życie rozporządzenia ministra zdrowia (...), które wprowadziło na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zakaz przemieszczenia się osób i bardzo prawdopodobne wprowadzenie dalszych ograniczeń w tym zakresie, a także przewidywane perturbacje związane z zapewnieniem ciągłości dostaw komponentów od kooperantów spółki, podjęto decyzję o tymczasowym tj. w okresie od dnia 1 kwietnia do dnia 14 kwietnia 2020 r. (włącznie) wstrzymaniu działalności produkcyjnej w fabryce we Wronkach" - napisano w komunikacie.

Spółka zamierza zapewnić jednocześnie funkcjonowanie pionów i jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za współpracę z klientami w celu zapewnienia ciągłości procesów biznesowych (realizacja zamówień oraz obsługa posprzedażna wyrobów u klientów indywidualnych).

"W chwili obecnej istotne znaczenie dla sytuacji gospodarczej i finansowej spółki oraz grupy kapitałowej Amica mają wprowadzone na terenie kraju ograniczenia w funkcjonowaniu sklepów wielkopowierzchniowych oraz wprowadzenie czasowych zakazów handlu w niektórych państwach Europy Zachodniej" - napisano.

"Wobec dynamicznego rozwoju sytuacji zarząd spółki nie może w sposób wiarygodny określić rzeczywistego wpływu rozprzestrzeniania się koronawirusa na działalność, wyniki finansowe i perspektywy w dłuższym okresie" - dodano. (PAP Biznes)

kuc/ asa/