Debet na rachunku maklerskim

Na Twoim rachunku maklerskim w wyniku pobieranych przez nas opłat lub zlecanych przez Ciebie transakcji mógł pojawić się debet. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny, przez które pojawia się ujemne saldo.

Na jaki numer konta przelać pieniądze na spłatę debetu?

Debet powinieneś spłacić zasilając rachunek bankowy do przelewów pieniężnych. Składa się on z 26 cyfr, jego numer znajdziesz na górze swojej umowy o świadczenie usług maklerskich.

 

Skąd bierze się debet na koncie?

Przypominamy, że za prowadzenie rachunku maklerskiego naliczamy opłatę. W skali roku wynosi ona maksymalnie 100 zł, jeśli nie podałeś nam swojego adresu email i nie wyraziłeś zgody na komunikację elektroniczną. Opłatę możesz obniżyć o 50%, gdy zrezygnujesz z papierowej formy korespondencji. Taką zmianę zlecisz najszybciej podczas rozmowy z naszym pracownikiem.

Debet na Twoim rachunku maklerskim mógł powstać w wyniku zlecenia przez Ciebie transakcji w wariancie PKC. Koszty złożonego przez Ciebie zlecenia mogły okazać się wyższe niż te, które zakładałeś. Pamiętaj, że transakcje PKC, szczególnie w przypadku spółek, na których występuje mniejsza płynność, wiążą się z ryzkiem pojawieniem się ujemnego salda.

Prosimy pamiętaj, że do października 2020 roku opłata wynosiła 45 zł za pół roku. W październiku zmieniliśmy TPiO, koszt prowadzenia rachunku maklerskiego to obecnie 50 zł za pół roku. Jeśli nie opłacałeś rachunku przez dwa lata Twoje zadłużenie wynosi obecnie 185 zł, ponieważ składają się na niego również opłaty naliczane przed październikiem 2020

 

Debet mógł pojawić się także z innego powodu, jeśli widzisz go na swoim koncie prosimy Cię o jego jak najszybszą spłatę.

 

Co się wydarzy jeśli nie spłacisz debetu?

Zgodnie z aktualnym Regulaminem świadczenia usług maklerskich w obrocie zorganizowanym możemy zablokować Twoje papiery i je sprzedać, aby pokryć zadłużenie. Jest to zgodne z §67 pkt. 3. Pamiętaj, że możemy także odmówić zrealizowania Twoich dyspozycji.

 

Treść obowiązującego regulaminu znajdziesz tutaj