Medicalgorithmics ma zgodę FDA na dopuszczenie na rynek USA systemu Pocket ECG CRS

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

12.07. Warszawa (PAP) - Medicalgorithmics otrzymał zgodę amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na dopuszczenie do sprzedaży w USA systemu Pocket ECG CRS wykorzystywanego do hybrydowej rehabilitacji kardiologicznej pacjentów z chorobami układu krążenia - podała spółka w komunikacie.

"Dzięki otrzymaniu zgody FDA spółka może zacząć realizację działań zmierzających do komercjalizacji PocketECG CRS na terenie Stanów Zjednoczonych, na które składają się rozpoczęcie wdrożeń pilotażowych w placówkach opieki zdrowotnej oraz proces rekrutacji przedstawicieli handlowych dedykowanych do sprzedaży systemu w USA" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że główne funkcjonalności PocketECG CRS to planowanie treningów rehabilitacyjnych oraz monitorowanie EKG podczas ćwiczeń z automatyczną detekcją arytmii oraz moduł komunikacji z pacjentem i dawania poleceń treningowych.

W 2016 roku PocketECG CRS został dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej i został zarejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych w Polsce.

Prezes Medicalgorithmics Marek Dziubiński informował w styczniu, że spółka planuje w tym roku rozpoczęcie w USA programu pilotażowego systemu PocketECG CRS oraz starań o wypracowanie kodu refundacyjnego na tę usługę. (PAP Biznes)

mj/ ana/