NBP: rusza XVI edycja Konkursu im. Władysława Grabskiego (komunikat)

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

12.07. Warszawa - NBP informuje:

Rusza XVI edycja Konkursu im. Władysława Grabskiego. Zapraszamy do udziału!

Dziennikarzy przygotowujących publikacje i materiały o tematyce ekonomicznej zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepszego dziennikarza ekonomicznego.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł. Osoby wyróżnione w poszczególnych kategoriach otrzymają po 10 tys. zł.

Do Konkursu zgłosić się mogą autorzy i redakcje, którzy w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki, przyczyniając się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków.

Jakie prace konkursowe można zgłaszać do Konkursu?

Publikacje prasowe (w tym internetowe), audycje radiowe oraz programy telewizyjne o tematyce ekonomicznej zarówno w języku polskim, jak i angielskim, które ukazały się w mediach ogólnopolskich i lokalnych w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 30 sierpnia 2018 r.

Jakie są zasady udziału w Konkursie?

Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej i załączyć do niego pracę konkursową lub przesłać wydrukowany i wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z materiałem medialnym na adres: Narodowy Bank Polski, Departament Komunikacji i Promocji, ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa, z dopiskiem: "Konkurs im. W. Grabskiego".

W tym roku wyjątkowa kategoria Konkursu

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowy Bank Polski postanowił uczcić to wyjątkowe wydarzenie specjalną kategorią konkursową: Osiągnięcia ostatnich 100 lat polskiej gospodarki.

Publikacje można zgłaszać w pięciu kategoriach:

- Polityka pieniężna i stabilność finansowa,

- Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna,

- Felieton lub analiza,

- Osiągnięcia ostatnich 100 lat polskiej gospodarki,

- Problematyka regionalna.

Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2018 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: www.nbp.pl/grabski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ nmk/