Wierzyciele Bumechu za przyjęciem układu

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

12.07. Warszawa (PAP) - Wierzyciele Bumechu zagłosowali w czwartek za przyjęciem układu - podała spółka w komunikacie.

W komunikacie podano, że sędzia komisarz zatwierdziła jednolity spis wierzytelności, złożony przez nadzorcę sądowego na zgromadzeniu wierzycieli. Sędzia Komisarz stwierdziła przyjęcie układu.

"Termin rozprawy w celu rozpoznania układu został wyznaczony przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach X Wydział Gospodarczy na dzień 31.07.2018 roku" - dodano.

W kwietniu Bumech opublikował propozycje układowe zakładające m.in. podział wierzycieli na trzy grupy: wierzycielom publicznoprawnym oraz zabezpieczonym rzeczowo na majątku dłużnika zaproponowano spłatę należności w 96 ratach wraz z odsetkami, a pozostałym wierzycielom spłatę 70 proc. wierzytelności głównej, bez odsetek i innych kosztów. Wszystkim wierzycielom z grupy drugiej i trzeciej (zabezpieczeni rzeczowo i pozostali) Bumech zaproponował zamianę wierzytelności na obligacje zamienne na akcje w wysokości 100 proc. wierzytelności głównej wraz ze wszystkimi należnymi odsetkami.

W czerwcu spółka podała, że "wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wierzycieli" zmieniła propozycje układowe, m.in. poprzez skrócenie terminu, od którego nastąpi spłata rat układowych do 150 dni oraz uproszczenia procesu konwersji wierzytelności na obligacje zamienne na akcje. (PAP Biznes)

kuc/ ana/