DM BDM obniżył rekomendację dla Dom Development do "redukuj"

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

12.07. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 12 lipca, obniżyli rekomendację dla Dom Development do "redukuj" z "akumuluj" wcześniej. Cena docelowa akcji dewelopera został obniżona do 65,9 zł z 93,9 zł.

Raport został przygotowany przy kursie 70 zł.

"W ostatnim czasie walory spółki uległy mocnej korekcie i w naszej ocenie jest ona jak najbardziej uzasadniona. Branża mierzy się obecnie z istotnymi ryzykami po stronie kosztowej, takimi jak wzrost cen usług generalnego wykonawstwa oraz rosnące (do irracjonalnych poziomów) ceny gruntów" - napisano w raporcie.

"W wielu przypadkach odbija się to na kontraktacji, bowiem deweloperzy starają się podnosić ceny oraz wprowadzać projekty z najlepszymi marżami" - dodano.

DM BDM zwrócił uwagę, że Dom Development w drugim kwartale 2018 roku wykazał ujemną dynamikę przedsprzedaży po raz pierwszy od pierwszego kwartału 2013 roku.

"(...) Obawiamy się, że ta tendencja może być utrzymana też w kolejnych okresach" - napisano.

Dodano, że problemem spółki mogą być także opóźnienia w przekazaniach projektów (efekt braku pracowników budowlanych u podwykonawców) oraz wydłużający się czas uzyskiwania pozwoleń administracyjnych (szczególnie na rynku warszawskim).

W raporcie obniżono prognozy wyników finansowych spółki - DM BDM szacuje, że w 2018 roku zysk netto spółki wzrośnie do 211,5 mln zł, a w 2019 roku spadnie do 187,4 mln zł - jak podano w rekomendacji, byłby to pierwszy roczny spadek zysku Dom Development do 2013 roku.

Autorem rekomendacji jest Adrian Górniak. Jej rozpowszechnianie nastąpiło 12 lipca, o godzinie 14.02.

Niniejsza depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. Jej pełna wersja znajduje się w załączniku do depeszy. (PAP Biznes)

kuc/ osz/