TARCZYŃSKI SA (35/2018) Postanowienie o wstrzymaniu wykonania wyroku

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

TARCZYŃSKI SA (35/2018) Postanowienie o wstrzymaniu wykonania wyroku Sądu Arbitrażowego w sprawie z powództwa Przedsiębiorstwa Techniczno Budowlanego Nickel sp. z o.o.

13.07. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 35/2018

Zarząd Tarczyński S.A. ("Emitent") informuje iż, w dniu dzisiejszym powziął wiadomość o Postanowieniu Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu I Wydział Cywilny o wstrzymaniu wykonania wyroku Sądu Arbitrażowego w sprawie ze złożonej skargi Tarczyński S.A. przeciwko PTB Nickel sp. z o.o. o uchylenie wyroku Sądu Arbitrażowego ad hoc z 30 kwietnia 2018 roku złożonej wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania wyroku.

Emitent podjął kroki prawne - złożył skargę o uchylenie wyroku Sądu Arbitrażowego ad hoc z 30 kwietnia 2018 roku, o którym spółka informowała w raporcie bieżącym nr 23/2018. Wraz ze skargą złożony został wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonego wyroku Sądu Arbitrażowego. Postanowieniem Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu I Wydział Cywilny Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku Emitenta i wstrzymał wykonanie zaskarżonego wyroku.

Wydanie niniejszego postanowienia oznacza, iż kwoty zasądzone wyrokiem Sądu Arbitrażowego obecnie nie mogą być egzekwowane.

Od postanowienia przysługuje zażalenie.

O istotnych etapach postępowania Emitent będzie informował w kolejnych raportach.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz