Lotos chce w '19 przeznaczyć kilkaset mln zł na rozwój i modernizację stacji paliw

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

12.02. Warszawa (PAP) - Lotos planuje wydać w 2019 roku kilkaset mln zł na dalszy rozwój sieci stacji paliw, czyli budowę nowych oraz modernizację istniejących obiektów - podał Lotos w komunikacie prasowym. Do 2024 roku grupa chce zrezygnować z marki Optima.

"Wprowadzenie spójnego i wyższego standardu na stacjach to teraz główny cel spółki Lotos Paliwa zarządzającej siecią. W ubiegłym roku Lotos, zgodnie z planem, ujednolicił 14 stacji. W 2019 r. spółka planuje wydać kilkaset mln zł na dalszy rozwój, czyli budowę nowych oraz modernizację istniejących obiektów" - napisano w komunikacie.

Grupa podała, że w tym roku standaryzacją ma zostać objęte kolejne 14 stacji - chodzi o upodobnienie tych lokalizacji do standardu sieci oraz ujednolicenie oferty produktowej.

Zgodnie z planami Lotosu, do 2024 r. z rynku zniknie marka Optima.

"Nie oznacza to jednak, że blisko 200 stacji paliw z logo Lotosu przestanie działać. Stacje własne w segmencie ekonomicznym zostaną podniesione do standardu premium. Podobnie będzie ze stacjami franczyzowymi, które zdecydują się na przedłużenie umów" - napisano. (PAP Biznes)

kuc/ ana/