APS Energia chce zwiększać przychody średnio w tempie do 20 proc. w latach '19-'21

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

12.02. Warszawa (PAP) - APS Energia planuje osiągnięcie średniorocznego, organicznego wzrostu przychodów na poziomie do 20 proc. w latach 2019-2021 - podała spółka w komunikacie. Zarząd spółki zamierza rekomendować przeznaczanie w tych latach na dywidendę do 30 proc. skonsolidowanych zysków.

Grupa APS Energia zajmuje się produkowaniem systemów zasilania m.in. dla energetyki i przemysłu naftowo-gazowego. Działa na rynkach zagranicznych - w Turcji, Czechach, Kazachstanie, Ukrainie i Rosji. Po trzech kwartałach 2018 roku spółka wypracowała 1,5 mln zł zysku netto, wobec 5,6 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach na poziomie 80,8 mln zł (wzrost z 62,9 mln zł rok wcześniej).

W latach 2019-2021 spółka planuje wejście m.in. w produkcję podzespołów tramwajowych, sygnalizacji trakcyjnej, magazynów energii oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Chce też zwiększyć zakres usług serwisowych, które mają pozwolić na wydłużenie współpracy z już pozyskanymi klientami.

Nowa strategia APS Energia zakłada również ekspansję zagraniczną na wybranych rynkach w Europie, Azji i USA, w ramach układów konsorcjalnych i podwykonawstwa.

Grupa zamierza też rozszerzyć ofertę w dziedzinie energetyki atomowej.

APS Energia jest ponadto zainteresowana przejęciami, w kraju i za granicą - grupa jest zainteresowana akwizycją producentów systemów zasilania awaryjnego, trakcji, transportu i magazynów energii. (PAP Biznes)

kuc/ osz/