ATM Grupa odnotuje 0,6 mln zł straty na przejęciu dokonanym przez spółkę zależną

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

12.02. Warszawa (PAP) - ATM Grupa w raporcie za 2018 rok rozliczy przejęcie przez swoją spółkę zależną brytyjskiej firmy BoomBit Games - podała ATM Grupa w komunikacie. Strata giełdowej spółki na tej transakcji wyniesie 0,6 mln zł, tymczasem w poprzednich raportach okresowych ATM Grupa rozpoznawała na przejęciu 10,7 mln zł zysku.

W lutym 2018 r. spółka zależna ATM Grupy, producent gier mobilnych Aidem Media (obecnie BoomBit) podwyższyła kapitał zakładowy o 50 proc. - nowe udziały objęła cypryjska spółka We Are One w zamian za aport w postaci 100 proc. udziałów w brytyjskiej spółce BoomBit Games, również zajmującej się produkcją gier na urządzenia mobilne. Udział ATM Grupy w akcjonariacie Aidem Media spadł wówczas do 33,3 proc. z 50 proc. wcześniej.

BoomBit (dawniej Aidem Media) jest producentem oraz wydawcą gier na mobilne systemy operacyjne, tj. iOS (Apple App Store) oraz Android (Google Play). Gry wydawane są przez grupę w formule free-to-play i dostępne są do pobrania w większości krajów na świecie.

W sierpniu 2018 roku BoomBit złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny związany z ofertą publiczną akcji. Według prezesa spółki, Marcina Olejarza, wartość oferty ma przekroczyć 100 mln zł. (PAP Biznes)

kuc/ osz/