DM BDM obniża rekomendację Eurocashu do "redukuj"

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

13.02. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 lutego, obniżyli rekomendację Eurocashu do "redukuj" z "trzymaj", a cenę docelową do 17,9 zł z 18,3 zł.

Raport wydano przy cenie 19,4 zł, a w środę o godz. 11.33 za jedną akcję Eurocashu płacono 18,64 zł.

"Od momentu wydania naszej ostatniej rekomendacji z 7 grudnia 2018 roku (...) kurs Eurocashu zyskał. W naszej ocenie było to powiązane z oczekiwanym rozpoznaniem jednorazowego zysku ze sprzedaży PayUp" - napisano w raporcie.

"Aktualne poziomy cenowe odbieramy jednak jako nieatrakcyjne, bowiem uważamy, że ścieżka wynikowa grupy będzie mocno obciążona przez trwający proces integracji detalu (przynajmniej przez 3 kwartały; przedłużenie odbieramy jako czynnik, który może doprowadzić do pogorszenia sentymentu do walorów spółki)" - dodano.

Analitycy wskazali, że dodatkowo od drugiego kwartału 2019 roku pojawi się podwyższona baza w hurcie.

"Dlatego też przyjmujemy, że skorygowana EBITDA dystrybutora będzie relatywnie płaska względem 2018 roku. Wśród czynników ryzyka dostrzegamy także wymagającą sytuację na rynku pracy (brak pracowników, presja na wynagrodzenia)" - napisali analitycy.

Dodali, że Eurocash jest notowany z premią dla mediany podmiotów o zbliżonym profilu działalności.

Autorem raportu, który został rozpowszechniony 6 lutego o godz. 10:55, jest Adrian Górniak.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. Jest on też dostępny na stronie www.bdm.pl. (PAP Biznes)

sar/ ana/