DZIEŃ NA RYNKACH: Giełdy zwyżkują, ale inwestorzy przyglądają się uważnie wynikom w USA

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

16.04. Londyn, Paryż, Frankfurt (PAP/Bloomberg) - Giełdy na świecie zwyżkują, ale inwestorzy przyglądają się uważnie wynikom spółek w USA - podają maklerzy.

Kontrakty na Euro Stoxx 50 rosną o 0,148 proc., FTSE 100 w górę o 0,183 proc., a na DAX zwyżkują o 0,224 proc.

W Azji Nikkei 225 zyskał na zakończenie sesji 0,2 proc.

Kontrakty w USA rosną po 0,20-0,28 proc.

W poniedziałek amerykański indeks S&P 500 zakończył serię trzydniowych zwyżek po tym, gdy po wynikach finansowych banków zaczęły się rodzić pytania o odporność na spowolnienie amerykańskich korporacji. Amerykańskie banki Goldman Sachs i Citigroup przedstawiły podczas poniedziałkowej sesji niejednoznaczne wyniki kwartalne.

"Wkraczamy w sezon publikacji wyników kwartalnych z najbardziej pesymistycznymi oczekiwaniami i wskaźnikami korekt zysków od 2016 r." - mówi Isabelle Mateos Y Lago, główna strateg ds. wielu aktywów w BlackRock.

"Oczywiście rynki nie oczekują zbyt wiele, a sporo dobrych informacji zostało już wycenionych, więc sensowne jest, aby rynek zrobił sobie przerwę w zwyżkach" - dodaje.

Na rynku ropy surowiec dryfuje po najdłuższej fali tygodniowych wzrostów od 3 lat. WTI na NYMEX traci 0,1 proc. do 63,34 USD za baryłkę.

W tym tygodniu swoje wyniki kwartalne podadzą m.in.: Bank of America, BlackRock, Morgan Stanley, American Express, Johnson & Johnson, Netflix, IBM, PepsiCo i Alcoa.

W środę Chiny opublikują informacje o PKB, produkcji przemysłu i sprzedaży detalicznej.

W piątek rynki są nieczynne m.in. w USA, W.Brytanii i Niemczech - rozpoczynają się święta wielkanocne. (PAP Biznes)

aj/ ana/