Trigon DM rekomenduje "kupuj" Play, cena docelowa 27,6 zł

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

16.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Trigon DM, w raporcie z 9 kwietnia, rekomendują "kupuj" akcje Play Communications z ceną docelową 27,6 zł.

We wtorek o godz. 9.40 kurs Play wynosi 25,24 zł.

W ocenie analityków Trigon DM, katalizatorami wzrostu kursu Play od drugiej połowy 2019 roku będzie wsparcie wyników wejściem w internet mobilny oraz odejście w przyszłości od strategii skoncentrowanej jedynie na usługach komórkowych.

Trigon DM ocenia, że potencjalnie rozgrywana przez inwestorów może być wycena opcji na wydzielenia ze spółki aktywów związanych z masztami telekomunikacyjnymi.

"Przypominamy, że to jest opcja, która może, ale nie musi się zmaterializować - stosujemy więc odpowiednie ważenie prawdopodobieństwem uzyskanego potencjału wzrostu wyceny. Uważamy, że obecnie rynek mógłby dyskontować tę opcję na 3,3 zł za akcję i taką wartość uwzględniamy w naszej cenie docelowej. W optymistycznym scenariuszu ten upside mógłby się rozszerzyć do 9 zł za akcję" - napisano.

"Bez potencjału opcji wieżowej Play byłby wyceniony naszym zdaniem fair" - dodano.

Zdaniem autorów raportu pozytywne zmiany w wynikach Play powinny zacząć się już w pierwszym kwartale.

"Oczekujemy pierwszego od czterech kwartałów wzrostu zysku EBITDA rdr. Głównymi czynnikami, które powinny pozytywnie wpływać na wyniki to: spadek kosztów roamingu krajowego i dodatnia delta RLAH" - napisano.

Trigon DM uważa, że nie da się obecnie uzasadnić inwestycji w akcje Play w oparciu o wskaźniki EV/EBITDA (wycena ok. 21 zł za akcję) oraz stopę dywidendy (wycena ok. 17 zł za akcję).

"Jedynie wskaźnik stopy wolnych przepływów pieniężnych wydaje się być bardzo atrakcyjny - Play jest kwotowany zdecydowanie poniżej swojej grupy porównawczej. Dla nas jest to najważniejszy wskaźnik, jednakże historycznie inwestorzy niekoniecznie podzielali nasze podejście" - napisano.

Depesza jest skrótem rekomendacji Trigon DM, której autorami są Zbigniew Porczyk i Martyna Szymczykowska. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami Trigon DM.

Raport po raz pierwszy został rozpowszechniony 9 kwietnia 2019 r. o godz. 8.50. (PAP Biznes)

kuc/ ana/