MOL przejmie niemiecką spółkę Aurora, zajmującą się recyklingiem

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

16.04. Warszawa (PAP) - Grupa MOL podpisała umowę przejęcia niemieckiej firmy Aurora, zajmującej się recyklingiem i produkcją tworzyw sztucznych w zakładach Baden-Wrttemberg - podał MOL w komunikacie prasowym.

Aurora zajmuje się odzyskiem plastiku z odpadów przemysłowych oraz obróbką i przerobem tworzyw sztucznych, w które następnie zaopatruje m.in. przemysł motoryzacyjny. Oferta firmy składa się w dużym stopniu z tworzyw konstrukcyjnych oraz mieszanek polipropylenu na bazie surowców z odzysku.

Jak podał MOL, dzięki inwestycji grupa poszerzy portfolio produktów o poliamid, polipropylen oraz inne wyroby na bazie surowców z odzysku. Firma ma uzupełnić w ten sposób istniejącą ofertę czystego polipropylenu i polietylenu. MOL ma umożliwić również klientom zwiększenie udziału surowców z odzysku w ich produktach końcowych.

"Zgodnie z założeniami strategii MOL 2030, chcemy stać się jednym z wiodących graczy na rynku chemicznym w Europie Środkowo-Wschodniej. Ta umowa stanowi kolejny krok w tym kierunku. Dzięki współpracy z Aurora możemy dalej rozwijać nasz biznes petrochemiczny, wzmacniając jednocześnie naszą pozycję, jako dostawcy surowców dla sektora motoryzacyjnego. Jako silny gracz na rynku polimerów, planujemy wykorzystać nasz zintegrowany model biznesowy, zachowując elastyczność Aurory, jako niezależnego dostawcy. Jednocześnie profil działalności Aurora jest spójny z naszymi działaniami w branży recyklingu i wzmacnia zaangażowanie MOL w ideę zrównoważonego rozwoju i gospodarki obiegu zamkniętego" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes MOL Ferenc Horvath.

Jednym z fundamentów strategii grupy MOL 2030 jest rozszerzenie petrochemicznego łańcucha wartości. Do końca następnej dekady MOL planuje zainwestować w projekty petrochemiczne i chemiczne 4,5 mld USD.

Obecnie transakcja oczekuje na zgody właściwych organów kontrolnych. (PAP Biznes)

pel/ ana/