Uber na NYSE

Analizy i Rynek / Edukacja / Co nowego?

Na NASDAQ jest już Lyft - a na NYSE niebawem będzie Uber, czyli magnum opus tegorocznych, amerykańskich ofert publicznych.
W weekend 27 - 28 kwietnia NYSE realizowała testy dla biur maklerskich biorących udział w ofercie, ze względu na specyfikę amerykańskich IPO, spodziewając się potężnego obciążenia systemu w dniu debiutu. Podobnie robiono przed debiutem Twittera w 2013, Alibaby w 2014 i Snap w 2017, chcąc uniknąć problemów, które opóźniły debiut Facebook w 2012 roku.

Uber Technologies Inc. to światowy potentat usług transportu samochodowego i dostaw jedzenia, znany również w Polsce. Wg Wall Street Journal cena akcji w ramach IPO zostanie podana 9 maja, po roadshow ofertowym, dzień później, 10 maja, ruszy obrót na NYSE. 
Uber planuje sprzedaż 180 mln akcji nowej emisji w przedziale cenowym 44$-55$. W raporcie dla SEC (Securities and Exchange Commission) za I kwartał podał przychody na poziomie 3 mld USD - i stratę 1 mld USD.

Prospekt emisyjny Ubera

Aktualizacja - cena emisyjna - 45$


Cytując: "So despite its massive global presence and high valuation, Uber isn't exactly a moneymaking business just yet".

Do momentu pierwszego notowania Uber na NYSE giełda nie przyjmuje zleceń typu PKC. Dopuszczalne są jedynie zlecenia z LIMITEM.

Giełdy zagraniczne w BM mBanku to ponad 2300 akcji, ETF, ADR i GDR z NYSE, NASDAQ, LSE i Deutsche Börse dostępnych dla każdego posiadacza rachunku w BM mBanku i użytkownika usługi eMakler w ramach normalnej funkcjonalności rachunków.

Szersza informacja o dostępnych w BM akcjach zagranicznych i możliwości składania zleceń w USD, EUR, GBP i PLN (w ramach rachunków w BM mBanku).

Opracowania analityczne BM mBanku o spółkach zagranicznych - tutaj

Kontakt bezpośredni: mbm@mbank.pl i 22 697 4949.