Akcjonariusze R22 zdecydują 12 VI o skupie akcji własny

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

16.05. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze R22 zdecydują 12 czerwca o przeprowadzeniu skupu akcji własnych o wartości do 2,5 mln zł. Zarząd podtrzymuje deklarację skupu do 350 tys. akcji, o wartości do 5 mln zł, w ciągu 18 kolejnych miesięcy - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Od czasu IPO dynamicznie poprawiamy wyniki i zwiększamy skalę działalności Grupy R22. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, będziemy dzielić się tym wzrostem z akcjonariuszami. Chcemy robić to zarówno poprzez wypłatę dywidendy, jak i skup akcji własnych, który zdecydowaliśmy się rozłożyć na dwa etapy. Jeśli akcjonariusze poprą naszą propozycję, to jeszcze w III kwartale chcielibyśmy skupić akcje o wartości do 2,5 mln zł" - powiedział prezes spółki Jakub Dwernicki.

Projekty uchwał NWZ zakładają nadanie zarządowi spółki zależnej, tj. H88 SA upoważnienia do przeprowadzenia skupu akcji własnych R22 o wartości do 2,5 mln zł, przy maksymalnej cenie za jedną akcję w wysokości 25,00 zł. Skup akcji własnych zostanie przeprowadzony w drodze ogłoszenia zaproszenia do składania ofert sprzedaży akcji. (PAP Biznes)

epo/ asa/