Zysk netto 11 bit studios w I kw. wyniósł 4,4 mln zł, 11 proc. poniżej konsensusu

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

16.05. Warszawa (PAP) - Zysk netto producenta gier 11 bit studios wyniósł w pierwszym kwartale 2019 roku 4,4 mln zł i okazał się o 11 proc. niższy od średniej prognoz analityków ankietowanych przez PAP Biznes. Przychody wyniosły 14,2 mln zł i były o 4,6 proc. niższe od konsensusu.

Oczekiwania biur maklerskich, ankietowanych przez PAP Biznes, co do zysku netto za I kwartał 2019 roku, wahały się od 4,2 mln zł do 6 mln zł, a przychodów od 13,8-17 mln zł.

EBITDA 11 bit studios w I kwartale wyniosła 7,3 mln zł i była o 6,4 proc. niższa od konsensusu. Oczekiwania analityków dotyczące EBITDA były w przedziale 6,8-9,4 mln zł.

Zysk operacyjny wyniósł 5,8 mln zł i okazał się o 11,2 proc. zł niższy od konsensusu. Przedział oczekiwań na EBIT wynosił 5,5-7,8 mln zł.

Zarząd optymistycznie ocenia perspektywy wyników finansowych w drugim półroczu 2019 w porównaniu z pierwszą połową roku.

"Druga połowa 2019 roku zapowiada się dla 11 bit studios bardzo gorąco. Oprócz debiutu konsolowego +Frostpunka+, spółka przygotowuje się do premier +Children of Morta+ (jednocześnie na cztery platformy sprzętowe) i +Moonlightera+ w wersji na urządzenia mobilne. Na rynek trafią też płatne dodatki do +Frostpunka+, +Moonlightera+ i +This War of Mine+ (trzeci epizod z serii +TWoM: Stories+). Dlatego II półrocze bieżącego roku dla 11 bit studios zapowiada się, jeśli chodzi o spodziewane wyniki finansowe, wyraźnie lepiej niż pierwsze sześć miesięcy" - napisano.

"W II półroczu 2019 roku można też oczekiwać pierwszych decyzji na temat dwóch kolejnych tytułów, które zamierza produkować spółka. Trafią na rynek po grze +Projekt 8+. Równoczesna produkcja kilku tytułów znacznie przybliży 11 bit studios do realizacji średnioterminowego celu, czyli jednej premiery (własnej gry) rocznie" - dodano.

Spółka podała, że w celu zwiększenia potencjału produkcyjnego prowadzi intensywną rekrutację nowych pracowników, aby zwiększyć zatrudnienie do 140-150 osób. (PAP Biznes)

epo/ asa/