Giełdy zagraniczne - LSE, Deutsche Börse, NYSE & NASDAQ

Biuro maklerskie mBanku oferuje możliwość inwestowania w instrumenty notowane na giełdach zagranicznych - LSE, Deutsche Börse, NYSE & NASDAQ.
Parkiety Londynu, Frankfurtu i Nowego Jorku stoją otworem - możesz być właścicielem Uber'a, Pinterest'a, Facebook'a czy Apple. Najciekawsze debiuty giełdowe są zwykle dostępne w dniu pierwszego notowania.

Zlecenia składasz tak samo jak na GPW - w ramach jednego rachunku w złotych polskich - lub w walucie danej giełdy, czyli w EUR, USD lub GBP.
W eMaklerze jest jeszcze prościej - też możesz wszystko, ale w PLN.

W szczegółach:

  • środki uzyskane ze sprzedaży instrumentów rynku polskiego mogą być wykorzystane na rynkach zagranicznych i vice versa,
  • możesz inwestować w spółki zagraniczne w ramach maklerskich rachunków IKE i IKZE
  • dla zleceń rozliczanych w złotych polskich, przewalutowanie z waluty rynku na złote polskie następuje wyłącznie dla zrealizowanych transakcji; zlecenia nie zrealizowane nie podlegają przewalutowaniu,
  • dostęp do najważniejszych, światowych rynków w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech, bogaty wybór instrumentów zagranicznych: akcje, ETF'y, ADR'y i GDR'y.

Informacja podatkowa

Rynki zagraniczne w praktyce - zapis webinaru.

 

Nie zapominamy o ryzykach:

  • inwestowanie w instrumenty notowane na rynkach zagranicznych wiąże się z ryzykiem analogicznym dla danej klasy instrumentu notowanego na rynku polskim, opisanym w udostępnionym na stronie mBM dokumencie MiFID. Dodatkowo, dla instrumentów notowanych w innej walucie niż złoty polski należy uwzględniać ryzyko zmienności kursu walut obcych.


Opracowania analityczne BM dotyczące zagranicznych akcji i ETF:

dedykowana zakładka Rynki zagraniczne w BM