Bezpieczny komputer, tablet i telefon

Bezpieczne urządzenie za pośrednictwem którego korzystasz z serwisu Biura Maklerskiego mBanku powinno mieć:

- legalny system operacyjny
- oprogramowanie antywirusowe i w przypadku komputerów firewall
- zainstalowane najnowsze aktualizacje

Twoje urządzenia mogą zostać wykorzystane do działań hakerów np. za pomocą instalacji szkodliwego oprogramowania dlatego pamiętaj o regularnym instalowaniu poprawek do systemu operacyjnego. Aktualizuj przeglądarki i pozostałe oprogramowanie, w tym program antywirusowy.

Cyberprzestępcy mogą zdobyć Twoje dane lub zainfekować komputer, przesyłając Ci np. podejrzany link lub załącznik mailem. Otworzenie załącznika lub łącza może skutkować pobraniem złośliwego oprogramowania albo wejściem na fałszywą stronę wyłudzającą osobiste informacje.
Dlatego nie otwieraj podejrzanych linków i załączników na swoim komputerze. Sprawdź dokładnie adres łącza i czytaj uważnie wszystkie komunikaty – szczególnie te dotyczące transakcji

Oszuści mogą zaatakować także Twoje urządzenie mobilne. Otworzenie nieznanego linku w wiadomości SMS może zainfekować Twój smartfon złośliwym oprogramowaniem albo przenieść Cię do strony wyłudzającej dane. Jak się chronić? Nie otwieraj podejrzanych linków na swoim smartfonie i tablecie, zanim nie upewnisz się, czy strona, na którą chcesz wejść, jest bezpieczna. Ignoruj SMS-y ze źródeł, których nie znasz i ufaj wyłącznie znajomym, zweryfikowanym nadawcom (np. oficjalnym sklepom z aplikacjami).