Złote zasady bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo transakcji i inwestycji w formule elektronicznej, w tym mobilnej, zależy nie tylko od banku, ale i od Ciebie. Aby ustrzec się zagrożeń, często wystarczy uważne działanie i stosownie zasady ograniczonego zaufania.

Oto złote zasady bezpieczeństwa. Przeczytaj je, wydrukuj, zapamiętaj!


1. Uważnie czytaj komunikaty i powiadomienia pojawiające się w trakcie logowania i wykonywania transakcji. Pamiętaj, że przestępcy potrafią podrabiać strony w sieci. Jeśli zaskoczyło Cię coś w widoku strony Biura Maklerskiego mBanku lub miałeś do czynienia z nietypowym jej działaniem, skontaktuj się z nami.


2. Jeśli jakikolwiek komunikat albo element serwisu transakcyjnego wzbudził Twoje wątpliwości – przerwij czynność i natychmiast skontaktuj się z naszym konsultantem telefonicznie lub w oddziale Biura Maklerskiego mBanku.


3. Nie otwieraj podejrzanych maili i załączników. Uważaj na umieszczone w wiadomościach linki! Mogą one zainfekować Twoje urządzenia wirusem. Dotyczy to każdego Twojego adresu e-mail i wszystkich otrzymywanych wiadomości (również sms).

4. Nie otwieraj strony serwisu Biura Maklerskiego mBanku banku poprzez link z e-maila lub wyszukiwarki internetowej. Przestępcy mogą podrabiać adresy. Korzystaj z przycisku logowania na naszej stronie. Zawsze sprawdzaj, czy połączenie jest szyfrowane (czy pojawiła się kłódka przed adresem).

5. Nie instaluj na żądanie dodatkowego oprogramowania na komputer, tablet lub telefon – pamiętaj, że Biuro Maklerskie mBanku nigdy o to nie prosi (szczególnie za pośrednictwem e-maili, SMS-ów lub komunikatów w serwisie). Program lub aplikacja mogą być furtką do przejęcia kontroli nad Twoim urządzeniem przez przestępców.

6. Z Biura Maklerskiego mBanku korzystaj tylko na sprawdzonych urządzeniach, unikaj logowania z cudzych komputerów, tabletów i telefonów. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania.

7. Aplikacje na urządzenia mobilne pobieraj wyłącznie z oficjalnych sklepów. Znajdujące się tam programy przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo.

8. Twoje urządzenie musi mieć aktualne i legalne oprogramowanie: system operacyjny, program antywirusowy oraz przeglądarkę internetową. Przestępcy wykorzystują luki w oprogramowaniu, a aktualizacje legalnego oprogramowania często niwelują takie „dziury", utrudniając tym samym działanie oszustom.

9. Uważnie czytaj ostrzeżenia Biura Maklerskiego mBanku przed nowymi zagrożeniami. Pomoże Ci to ustrzec się od problemów.