PHN prowadzi rozmowy ws. akwizycji, transakcja może jeszcze w I poł. '20

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

25.03. Warszawa (PAP) - Polski Holding Nieruchomości prowadzi negocjacje w sprawie nabycia kolejnych aktywów, nie wyklucza transakcji zakupu gruntu jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku, choć - z uwagi na pandemię koronawirusa - ciężko jest deklarować jej termin - poinformował w środę zarząd grupy.

"Jeśli mielibyśmy mówić o poważnych akwizycjach, czyli pracujących aktywów biurowych czy gruntowych, to takie projekty zazwyczaj zajmują więcej niż kilka tygodni. Z racji tego, że jesteśmy w połowie półrocza, a aktywność gospodarcza - w związku z pandemią - jest utrudniona, ciężko jest zadeklarować realizację transakcji jeszcze w tym półroczu, choć jest to możliwe" - powiedział podczas wideokonferencji prezes Marcin Mazurek.

"Prowadzimy negocjacje w ramach nabycia kilku aktywów pracujących i jednego aktywa gruntowego, co do którego - jeśli pandemia nam nie przeszkodzi - mamy szanse dokonania transakcji jeszcze w pierwszym półroczu. To będzie nabycie aktywa o charakterze gruntowym w dużym mieście poza Warszawą" - dodał wiceprezes ds. finansowych Jacek Gdański.

Prezes poinformował, że PHN stale przygląda się ofertom na rynku.

"Nie chciałbym składać żadnych konkretnych deklaracji, ale na dziś nie wykluczamy akwizycji w tym roku" - powiedział prezes Mazurek.

Wiceprezes Gdański poinformował, że ubiegłoroczne akwizycje, czyli przejęcie spółki Chemobudowa-Kraków i Centrum Biurowego Plac Grunwaldzki, są już całkowicie rozliczone.

"Te spółki są stopniowo włączane w obiegi biznesowe grupy, są to podmioty rentowne, w tej chwili intensywnie pracujemy nad synergiami" - powiedział Gdański. (PAP Biznes)

sar/ gor/