Tauron podpisał umowę kredytu konsorcjalnego o wartości 500 mln zł

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

25.03. Warszawa (PAP) - Tauron podpisał z Banca IMI, Intersa Sanpaolo oraz China Construction Bank umowę kredytu konsorcjalnego o wartości 500 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Tauron zawarł umowę kredytową z Banca IMI (główny organizator i prowadzącego księgę), Intesa Sanpaolo (agent płatniczy oraz finansujący) i China Construction Bank (główny organizator, prowadzący księgę oraz finansujący).

Środki z umowy mogą zostać przeznaczone na finansowanie ogólnych celów korporacyjnych grupy z wyłączeniem finansowania wszelkich nowych projektów związanych z aktywami węglowymi.

Zgodnie z umową okres finansowania to pięć lat, z możliwością dwukrotnego przedłużenia o rok, tj. maksymalnie do siedmiu lat.

Oprocentowanie ma być obliczane w oparciu o stopę WIBOR powiększoną o marżę uzależnioną m.in. od stopnia wykorzystania kredytu oraz wypełnienia proekologicznych warunków umownych, czyli redukcji emisyjności oraz zwiększania udziału odnawialnych źródeł energii w strukturze wytwórczej grupy Tauron. (PAP Biznes)

kuc/ osz/