Rząd jest gotowy do rozluźnienia reguły wydatkowej i nowelizacji budżetu - Emilewicz, MR (aktl.)

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

#

Dochodzi cytat minister rozwoju Jadwigi Emilewicz

#

25.03. Warsaw (PAP) - Rząd jest gotowy do rozluźnienia reguły wydatkowej i nowelizacji budżetu - powiedziała na konferencji minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że skutki finansowe pakietu pomocowego są wyliczone na trzy miesiące, jednak - jeśli kryzys będzie się przedłużał - rząd jest gotowy rozszerzyć wachlarz pomocy.

"To rozwiązania, które są adekwatne do sytuacji, w której znaleźliśmy się dziś. Skutki finansowe wyliczyliśmy, jesteśmy gotowi w tej chwili na trzy miesiące. Jeśli sytuacja będzie się zmieniać, a ona jest bardzo dynamiczna (...), jeśli ta sytuacja będzie się przedłużać, to jesteśmy gotowi rozszerzyć wachlarz pomocy, zrobimy tyle, na ile będzie nas stać" - powiedziała Emilewicz.

"Jesteśmy gotowi dostarczyć wszelkich instrumentów. Jeżeli będzie się to wiązało z nowelizacją ustawy budżetowej, czy rozluźnieniem zasad związanych ze stabilizacyjną regułą wydatkową, to już dziś wiemy () po rozmowach, że gotowość do rozluźnienia tej reguły na poziomie Komisji Europejskiej jest w tej chwili jasnym drogowskazem" - dodała. (PAP Biznes)

tus/ luk/ pat/ osz/