W maju wyniki produkcji budowlano-montażowej utrzymają się na poziomie z kwietnia - Ministerstwo Rozwoju

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

22.05. Warszawa (PAP) - W maju wyniki produkcji budowlano-montażowej utrzymają się na poziomie z kwietnia - napisali analitycy Ministerstwa Rozwoju w komentarzu do danych GUS.

GUS podał w piątek, że produkcja budowlano-montażowa w kwietniu 2020 r. spadła o 0,9 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 2,3 proc. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się spadku produkcji budowlano-montażowej w kwietniu rdr o 1,2 proc., a mdm wzrostu o 1,5 proc.

"Kwietniowe wyniki produkcji budowlano-montażowej wykazały, że branża znalazła się pod negatywnym wpływem sytuacji epidemicznej w kraju, jednak w ograniczonym zakresie. Decydujący wpływ na słabsze od oczekiwań wyniki miał spadek w obszarze budowy budynków, co można wiązać z głębokim zamrożeniem aktywności gospodarczej, jakie miało miejsce w kwietniu oraz możliwym wpływem ograniczonej podaży siły roboczej" - napisano.

"Oczekujemy, że w maju wyniki produkcji budowlano-montażowej utrzymają się na poziomie zbliżonym do notowanych w kwietniu" - dodano. (PAP Biznes)

map/ asa/