Milton Essex chce zadebiutować na NewConnect w trzecim kwartale 2020 roku

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

30.06. Warszawa (PAP) - Milton Essex, spółka specjalizująca się w tworzeniu urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej, chce zadebiutować na rynku NewConnect w trzecim kwartale 2020 roku. Spółka rozszerzyła swój portfel projektowy o system do zdalnego pomiaru temperatury ciała człowieka - poinformował wiceprezes spółki Radosław Solan.

W połowie czerwca Milton Essex zdecydował o wznowieniu zawieszonej w marcu oferty publicznej akcji. Na podstawie dokumentu ofertowego chce zaoferować inwestorom łącznie 2.750.000 akcji serii L, za które chce pozyskać nie więcej niż równowartość 1 mln euro.

Zebrane środki Milton Essex będzie chciał przeznaczyć na finalizację prac związanych z pierwszym urządzeniem do diagnostyki alergii, jego rejestrację i program pilotażowy urządzenia.

"Cele naszej emisji się nie zmieniły - one dotyczą głównie wkładu własnego do projektu SkinSense, natomiast jeżeli uda nam się pozyskać pełne finansowanie oraz dofinansowanie z NCBiR na projekt FaceCov także wówczas chcielibyśmy realizować tą drugą ścieżkę" - powiedział Solan.

Spółka opracowała system diagnostyczny SkinSense, który służy do zautomatyzowanego odczytu wyników skórnych testów alergicznych i cechuje się zgodnością ze wszystkimi obecnymi na rynku zestawami do wykonywania skórnych testów alergicznych.

Na podstawie tego systemy rozpoczęto także projektowanie systemu FaceCov, czyli systemu do zdalnego pomiaru temperatury ciała człowieka o cechach metrologicznych z wbudowaną biometryczną funkcją rozpoznawania twarzy.

"Liczymy, że w ciągu najbliższego półtora roku do dwóch lat pojawią się w spółce przychody. W przypadku systemu FaceCov nie wykluczone, że już w przyszłym roku moglibyśmy zbierać pierwsze zamówienia, jeżeli ten system powstanie, natomiast w przypadku SkinSense mamy harmonogram działań - dla nas najważniejszym terminem jest listopad 2021 roku, kiedy chcemy pokazać na targach nasz gotowy system" - - powiedział Solan.

Spółka otrzymała dotację z NCBiR z programu "Ścieżka dla Mazowsza" o wartości 11,1 mln zł. Dotychczas na badania wykorzystała ponad 3,5 mln zł.

Zgodnie z nowym harmonogramem oferty budowa księgi popytu potrwa do 2 lipca. Rozpoczęcie przyjmowania zapisów nastąpi 6 lipca, a zakończenie 16 lipca.

"Liczymy, że wejdziemy do notowań być może w III kwartale; liczymy, że we wrześniu nasze akcje pojawią się w notowanych" - powiedział Solan.

Wiceprezes poinformował, że spółka sama nie planuje produkować urządzeń SkinSense i FaceCov.

"Jeśli chodzi o SkinSense nasze złożenie jest takie, że nie chcemy sami produkować tych urządzeń, przynajmniej w pierwszym okresie. Chcielibyśmy licencjonować nasz system, produkując go u producentów, którzy zajmują się wytwarzaniem wyrobów medycznych lub wyrobów termowizyjnych. Stworzenie własnego zaplecza produkcyjnego może się nie zwrócić" - powiedział Solan.

"W przypadku FaceCov też nie zamierzmy produkować we własnych zakresie, natomiast w Polsce jest miejsce, w którym moglibyśmy to robić. Na terenie kraju zamierzamy zajmować się plasowaniem tego urządzenia sami, natomiast jeżeli mogłoby to trafić do sprzedaży zagranicznej, to w każdym z takich krajów chcielibyśmy mieć jednego generalnego dystrybutora" - dodał.

Funkcję oferującego podczas emisji pełni Navigator Dom Maklerski. (PAP Biznes)

seb/ gor/