DI BRE Banku domem maklerskim roku!

Dom Inwestycyjny BRE Banku został uznany za najlepszy w Polsce. Gazeta Giełdy Parkiet, w dorocznym rankingu, przyznała nam tytuł domu maklerskiego roku. Kamil Kliszcz z DI BRE znalazł się wśród czołowych analityków rynku kapitałowego.


Na zwycięstwo w tym prestiżowym rankingu rynku złożyło się klika elementów. DI BRE jest liderem pod względem liczby czynnych rachunków maklerskich, prowadzi ich ponad 300 tysięcy. Zespół analityków DI BRE uznany przez zarządzających funduszami za najbardziej profesjonalny w kraju przygotowuje rekomendacje oraz prognozy dla 63 spółek. W 2010 roku DI BRE doradzał trzem spółkom debiutującym na warszawskim parkiecie, a łączna wartość transakcji przeprowadzonych na rynku pierwotnym, w których uczestniczył przekroczyła 7 mld PLN. DI BRE jest też jednym z liderów dynamicznie rozwijającego się rynku kontraktów terminowych.

Tytuł Domu Maklerskiego Roku to dla nas wyróżnienie, z którego bardzo się cieszymy. To potwierdzenie, że profesjonalizm, do którego przykładamy najwyższą wagę jest zauważany i doceniany wśród ekspertów rynku - powiedział Jarosław Kowalczuk, prezes DI BRE Banku - to dla nas także wielka motywacja do dalszych wysiłków, aby utrzymać obecną pozycję i za rok znów odbierać wyróżnienie.

Wśród najlepszych analityków na rynku kapitałowym w roku 2010 znalazł się Kamil Kliszcz, zdaniem zarządzających funduszami, czołowy specjalista sektora surowcowego oraz najlepszy znawca branży energetycznej. Kamil Kliszcz doceniony został, między innymi, za trafne wytypowanie wzrostu notowań Tauronu, po niezbyt udanym debiucie spółki na giełdzie,jak też właściwą ocenę perspektyw Orlenu. Osiągnął dodatkowo najwyższą średnią ocen w rankingu analityków.