Summa Linguae odwołuje prognozę za '19, szacuje przychody na 46,2 mln zł

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

13.02. Warszawa (PAP) - Zarząd Summa Linguae zdecydował o odwołaniu prognozy skonsolidowanych wyników finansowych za 2019 r. - podała spółka w komunikacie. Summa Linguae szacuje, że skonsolidowane przychody netto w 2019 r. wyniosły ok. 46,2 mln zł.

Na początku stycznia 2019 r. Summa Linguae prognozowało na 2019 r. skonsolidowany wynik EBITDA na poziomie 5,1 mln zł przy przychodach w wysokości 50,6 mln zł.

Spółka podała, że odwołanie prognozy spowodowane jest zmianą charakteru i profilu działalności biznesowej, pozyskaniem większościowego inwestora finansowego, koncentracją zespołu menedżerskiego spółki na realizacji akwizycji i pozyskaniu funduszu jako inwestora oraz konsolidacją sprawozdań finansowych przejętych podmiotów.

"Z uwagi na dwie bardzo istotne akwizycje w Ameryce Północnej (...) znaczącej zmianie uległa nie tylko kompozycja geograficzna portfela przychodów i klientów spółki, ale zmianie uległ również portfel ofertowanych usług i rozwiązań z tradycyjnych tłumaczeń na technologiczne rozwiązania do zarządzania danymi. (...) Istotnej zmianie uległa też tradycyjna część biznesu spółki i podległa transformacji z manualnie wykonywanych tłumaczeń w kierunku oferowania klientom rozwiązań do lokalizacji wspartych technologią" - napisano w komunikacie.

"Biorąc pod uwagę irrelewantność i brak racjonalnej i wymiernej możliwości porównania osiągniętych w 2019 roku wyników księgowych do założonych prognoz, zarząd spółki zdecydował o odwołaniu prognozy" - dodano.

W odrębnym komunikacie spółka podała, że szacuje skonsolidowane przychody netto za czwarty kwartał 2019 r. na ok. 15,2 mln zł, a w całym roku na ok. 46,2 mln zł.

Jak podano, za grudzień 2019 r. spółka objęła metodą konsolidacji pełnej wyniki spółki zależnej HoldCo, do której należało 100 proc. udziałów w przejętej na początku grudnia 2019 r. kanadyjskiej spółki Globalme Localizations oraz wyniki przejętej na początku grudnia 2019 r. amerykańskiej spółki zależnej GlobalVision International.

"Przy założeniu pro-forma konsolidacji HoldCo, Globalme oraz GlobalVision metodą pełną od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. szacunkowe, skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy kapitałowej spółki wyniosłyby ok. 78,2 mln zł" - napisano.

Summa Linguae to biuro tłumaczeń i dostawca usług językowo-technologicznych. (PAP Biznes)

doa/ gor/