Alior Bank wypowiedział Nextbike Polska umowy kredytowe o wartości 39,9 mln zł

Analizy i Rynek / Informacje z rynku / Komunikaty

22.05. Warsaw (PAP) - Alior Bank wypowiedział Nextbike Polska umowy kredytowe o łącznej wartości 39,9 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Nextbike Polska zamierza podjąć rozmowy z Alior Bankiem o możliwości udziału banku w przyspieszonym postępowaniu układowym.

Zarząd Nextbike Polska podjął 19 maja decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz wniosku o ogłoszenie upadłości.

Nextbike Polska podał wówczas, że po przeanalizowaniu obecnej sytuacji finansowej spółki i skutków epidemii COVID-19 na działalność, zidentyfikował stan zagrożenia niewypłacalnością.

Wg spółki zagrożenie to wynika m.in. z uwagi na obniżenie przychodów związanych z realizacją umów z samorządami, wstrzymanie zapłaty wynagrodzenia za kwiecień, obniżenie przychodów z reklam czy konieczności renegocjacji terminów płatności wynikających z umowy zawartej z Benefit Systems.

Jak podano, powodem stanu zagrożenia niewypłacalnością jest też utrudniony dostęp do finansowania zewnętrznego, m.in. wydatków inwestycyjnych i zabezpieczeń dla przyszłych przetargów, z uwagi na COVID-19.(PAP Biznes)

epo/ gor/